משכנתא לנכים ואנשים בעלי מוגבלות פיזית

נכים, בנוסף למצוקה ולמגבלה הבריאותית והפיזית המתלווה לנכות, ובנוסף להתנהלות היומיומית הלא פשוטה, נאלצים להתמודד בעיקר עם בעיות נגישות. בעיות נגישות אינן מצטמצמות לעולם הפיזי בלבד – כמו התקנת מעלית בבניין או יצירת מקומות עבודה נגישים. בעיות נגישות קיימות גם כשמדובר במוצרים וירטואלים ופיננסים – כמו משכנתא. מסתבר שמשכנתא הינה מוצר הפחות נגיש לאדם נכה לעומת אדם ללא מוגבלות, אפילו כשמדובר באותה יכולת החזר.

אז מה גורם לאבחנה של אוכלוסיית הנכים משאר האוכולסיה בסבירות לקבל אישור למשכנתא ומדוע קשה לנכים לקנות בית?

אז איך אנחנו יכולים לעזור?

אומנם האתגרים כאן לא פשוטים אך בסופו של דבר הבנק מסתכל על ההחלטה האם להעניק משכנתא לנכה כסוגיה פיננסית בסיסית בה יש רווח מול סיכון. בסוגיה הזו תפקידנו מצד אחד להנחות את הלקוח בהצגת כל המסמכים והאישורים שיעזרו לאשר את המשכנתא מול הבנק:

כל אלו  יצמצמו את סיכון האשראי  של הנכה כלווה.  במקביל לאיסוף והצגת האישורים ובניית התיק בצורה משכנעת, תפקידנו הוא לשכנע את הבנק להסתמך על יכולת ההחזר והנתונים שהצגנו, ובמקרים מסויימים גם לפעול מול חברות הביטוח ולשכנע אותן לבטח תוך הצגת כל הסימוכין הרפואיים או לחילופין לשכנע את הבנק להעניק את המשכנתא ללא ביטוח.

לאחרונה פנה אלינו לקוח נכה שעבר פשיטת רגל עקב הנכות שלו, הוא קיבל הפטר ורצה לרכוש דירה . הוא פנה לבנקים וסורב גם בגלל הפשיטת רגל וגם בגלל שהבנק לא רצה להסתמך על קצבת הנכות. הוא פנה אלינו והצלחנו לעזור לו לקבל משכנתא , זאת למרות רמת הכנסות יחסית  צנועה למשק הבית.

אם גם עבורכם המשכנתא אינה נגישה – פנו אלינו וננסה לעזור.

חשוב לנו להדגיש שבמקרה בו אנו רואים סיכון וחוסר יכולת לעמוד בהלוואה – לא נכניס אתכם להרפתקאה ונעזור לכם רק במקרים בהם אנו מאמינים תוך בחינת כל הנתונים, שכדאי לכם להכנס לתהליך.

צרו קשר עם צוות היועצים של סמארט קרדיט: